Deutz-Fahr

Historie

Značka Deutz-Fahr vstoupila na trh v roce 1864, kdy za společného vedení vynálezce, strojaře a inženýra Nicolause Augusta Otta a inženýra Eugena Langena založili společnost pod názvem Eugen Langen la N. Otto & Cie, která se jako první společnost zaměřovala na výrobu motorů. Postupem času byl název firmy změněn na Klockner-Humboldt-Deutz AG.
Dalším důležitým mezníkem v historii společnosti se stal rok 1890, kdy byla vyrobena první sklízecí mlátička. Jednalo se o první úspěch v oblasti výroby zemědělských strojů. Následně firma vzkvétala a již v roce 1894 se zasloužila na konstrukci prvního traktoru. Jednalo se o traktor DEUTZ s benzínovým motorem o výkonu 26 koní. Již v tomto období byla společnost velmi úspěšná a očekávalo se, že bude ve výrobě dalších zemědělských strojů pokračovat.
Přesun do dalšího století zvládla společnost velkolepě a hned v roce 1927 se zasloužila na výrobě prvního dieselového traktoru DEUTZ MTH 222 s výkonem 14 koní. Tento traktor se podílel na odstartování hromadné výroby zaměřené na standardní traktory. K dalšímu přejmenování firmy došlo v roce 1937, kdy proběhla významná akvizice. Společnost byla přejmenována na KHD - Klöckner - Humboldt - DEUTZ AG. Již v roce 1955 se mohla společnost pyšnit 100 000 vyrobenými traktory.
V roce 1961 začala společnost spolupracovat s firmou Fahr AG na základě menšinového podílu KHD, což vedlo následně v roce 1968 ke vzniku značky DEUTZ-FAHR. Rok 1961 byl také důležitým mezníkem z hlediska vzniku nejúspěšnější řady, která byla zkonstruována pod názvem DEUTZ 06.
Společnost se stala tak úspěšnou a prosperující, že v roce 1992 byl vyroben miliontý kus. Do nového milénia přišla společnost s řadou Agrotron TTV, která se zaměřila na využívání nové plynové převodovky. Rozrůstání firmy vedlo k novým inovacím, rozšíření výroby a výrobních prostor. Na základě toho byla v roce 2017 postavena nejmodernější továrna na traktory v Evropě. V dnešní době společnost DEUTZ-FAHR představuje významného výrobce na poli zemědělské techniky a patří mezi nejprodávanější na tomto trhu. 
 

Současnost

V dnešní době značka Deutz-Fahr nabízí kvalitní traktory od 29 do 336 koňských sil, které jsou vyráběny v Německu a jsou dlouhodobě symbolem spolehlivosti, kvality, výkonu a dlouhé životnosti. Traktory mohou být dodány jak s klasickými, tak s moderními plynulými převodovkami. Dále značka Deutz-Fahr nabízí kvalitní a výkonné sklízecí mlátičky od 175 do 396 koňských sil, ze kterých si vyberou jak menší farmáři, tak velké zemědělské podniky, či pracovníci ve službách. V sortimentu DEUTZ-FAHR najdeme také lisy na kulaté a hranaté balíky, které jsou také velmi oblíbené a spolehlivé. Více informací o traktorech, sklízecích mlátičkách a lisech je možné nalézt v jednotlivých sekcích na našich internetových stránkách.