P & L Terrier

Aplikační pracovní jednotka Terrier vytváří podpovrchovou dutinu (kontinuální noru), do níž se aplikuje návnada na hraboše, tímto je skryta před ostatními živočichy pohybujícími se na povrchu půdy. Zároveň si hraboši rychle osvojí tyto uměle vytvořené nory a  přidají si je ke svým chodbám, čímž rychle najdou aplikovanou návnadu. Dno vytvořené nory je zkypřené, tím zabraňuje předčasnému znehodnocení návnady, která má účinnost až 7 dní. Při podpovrchové aplikaci nedochází k předčasnému uvolnění účinné látky: Fosfid zinečnatý (2,5 % ve STUTOX - II®).
Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i. (VURV) píše v článku o problematice pěstování meziplodin a elimonace škod způsobených hraboši na polních plodinách.  
Aplikace návnady se provádí především do ohnisek výskytu hraboše polního, což snižuje její dávku, tím je tato technologie šetrnější k životnímu prostředí. Dutina se vytváří diskovým kotoučem, který provede nakrojení půdy, následuje tunelovací zařízení se zkosenou špičkou. V  konstrukci tunelovacího zařízení je instalována dávkovací trubice s aplikačním vývodem. Dávkování je závislé na rychlosti odvalování hnacího kola řetězového pohonu aplikátoru Terrier. Vytvořený podzemní tunel s aplikovanou návnadou zaručuje vysoký efekt v  hubení hraboše polního a  minimalizací ohrožení necílových živočichů. Aplikační jednotku lze přizpůsobit na rám dle požadavku zákazníka, a to již od 1 kusu. Stroje lze dodat s rámy o záběru 1,2 m pro jednu aplikační jednotku, 3 m pro dvě aplikační jednotky a 6 m pro tři až čtyři aplikační jednotky. Zásobník s  kapacitou 8 l pojme 5 kg prostředku Stutox II, což odpovídá jednomu balení – pro snadnou a bezpečnou manipulaci s tímto prostředkem. Dávkovací zařízení aplikační jednotky Terrier umožnuje dávkování návnad ve formě zrna, tak i granulátu. Značnou předností aplikační jednotky je kromě umístění na samostatném rámu také možnost umístění na rámy jiných strojů (kypřiče, plečky apod.), popř. na rám secího stroje.

 

Máte zájem o P & L Terrier?

Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.

Nebo
Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

CHCI NABÍDKU

Prosíme o vyplnění následujících informací, abychom Vám poslali nabídku, dle Vašeho přání.