Elho Sideliner

Napínač fólie zajišťuje její 70% protažení, fólie těsně obepíná balík a garantuje tak dobrou kvalitu senáže. Hydraulický držák a odřezávač zachytí fólii, provede čistý řez a spolehlivě zachytí fólii pro další balík.

Všechny baličky ELHO řady „liner“ nakládají balíky zepředu, ve směru jízdy traktoru/lisu. Stejně tak inovovaný model tažené baličky s dvěmi ovíjecími rameny ELHO Sideliner 1650. Nakládací ramena se neustále pohybují nad zemí, nemohou tedy při nakládání poškozovat travní drn a znečišťovat balík zeminou. Patentovaný systém ovládání nakládacích ramen pomocí jednoho hydraulického válce je stejný jako u modelu Sideliner 1520.

Baličky ELHO Sideliner 1650 jsou vhodné pro balíky o průměru 1,1-1,6 m. Základní model ELHO Sideliner 1650 M se řídí z kabiny traktoru jednoduchým lankovým ovládáním. Balička je ve standardním provedení opatřena jednoduchou nápravou, na přání může být dodána s tandemovou nápravou.

ELHO Sideliner je spolehlivá tažená balička s obzvlášť příznivým poměrem ceny a výkonu. Díky jednoduché obsluze, minimálním přesunům baličky a balíku při nakládání a vykládání balíků, a také díky novému přímému bezřetězovému pohonu ovíjecího ramene pracuje tato balička bezkonkurenčně plynule a rychle, bez ohledu na podmínky nasazení. Sideliner 1520 je nabízen ve dvou variantách. Model 1520 M má jednoduché lankové ovládání a monitor sledující otáčky ovíjecího ramene a počet balíků. Komfortnější varianta 1520 EW (EasyWrap) je poloautomat, u kterého se balík naloží pomocí joysticku a samotný proces balení již řídí počítač. Firma ELHO dodala do celého světa již tisíce baliček Sideliner 1520 a úspěch tohoto modelu dále pokračuje.

Stroj má robustní balící stůl s třemi řetězy poháněnými válci, které jsou opatřeny celkem devíti protiskluzovými pásy zajišťujícími spolehlivé otáčení balíků. Balící stůl je namontován přímo na podvozku, což umožňuje nízkou výšku nakládání, vykládání a ovíjení balíků. Díky velmi nízko položenému těžišti se tak balička chová stabilně i na svazích.

Konstrukce patentovaných nakládacích ramen zajišťuje, že balík je pomocí jediného hydraulického válce na zemi sevřen, zvednut do výšky a odložen do středu balícího stolu. Hmotnost balíku se přitom rovnoměrně rozkládá mezi obě kola baličky a traktor. Čtyři postranní opěrné kladky udržují balík při ovíjení ve správné středové poloze. Nízká poloha stolu minimalizuje riziko poškození balíku při jeho vykládání, použitím padací matrace se chrání fólie balíku před protržením o ostré předměty.

Výroba kvalitní senáže vyžaduje vzduchotěsné uzavření balíku do fólie. Díky hydraulické synchronizaci motorů pohánějících ovíjecí rameno a balící stůl, dostávají oba hydromotory vždy stejné množství oleje a nastavené překrytí fólie tak zůstává za všech okolností konstantní.

Máte zájem o Elho Sideliner?

Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.

Nebo
Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

CHCI NABÍDKU

Prosíme o vyplnění následujících informací, abychom Vám poslali nabídku, dle Vašeho přání.