Secí stroje Köckerling ULTIMA CS

Secí stroje s řešením výsevního ústrojí dláty jsou v Německu v technologii setí do mulče docela opomíjené. V převážné většině se vyskytují secí stroje s diskovým výsevním zařízením. ULTIMA CS nabízí profesionálním zemědělcům úplně odlišné možnosti v použití. Je jedno, jestli se seje na zoraném pozemku, na pozemku s mulčem nebo se využívá přímého setí. ULTIMA CS zaručuje vždy rovnoměrné ukládání osiva a velký výkon.
Jednotlivé secí botky jsou samostatně vedeny klecovým kopírovacím kolem v nastavené hloubce setí. Toto technické řešení zaručuje rovnoměrné ukládání osiva na nerovném podkladu při vyšší rychlosti.
Výsevní orgán je dláto široké 60 mm, které vytvoří setí v pásku s roztečí 12,5 cm. Osivo se dopravuje pneumatickou cestou na dno seťového lůžka vyčištěného od slámy a následně je přihrnuto půdou pomocí odpružených nivelátorů.
Dodatečné zpětné utužení se provádí jednořadým STS válcem, kde jednotlivé obruče utužují jen zasetý řádek. Kapilarita není přerušena a osivo může okamžitě čerpat potřebnou vláhu.
Posledním pracovním krokem je zavláčení zavlačovači, které se postarají o zarovnání pozemku a rozvrstvení mulče.
Celkové nastavení hloubky setí se provádí hydraulicky, centrálně. Jedná se o velmi rychlou a jednoduchou záležitost. Přizpůsobení se různým typům půd je otázkou vteřin. Klecová kopírovací kola nesou cca 70% váhy stroje a mohou tak výborně připravovat seťové lůžko. Drobí hroudy, utužují místo těsně před setím, po zasetí dochází k dalšímu utužení STS válcem. Podle tohoto systému pracuje ULTIMA CS. Těmito postupnými kroky je zajištěno optimální, rychlé a rovnoměrné vzcházení porostů, vše je důležité pro zachování vysokých výnosů.
 
Zemědělci a profesionální podniky poskytující služby říkají: výbava secího stroje ULTIMA CS splňuje všechny požadavky na moderní secí stroj.
Všechny funkce stroje jsou hlídány pomocí senzorů: otáčky dmychadla, stav osiva v zásobníku, kolejové řádky, dávkování, značení kolejových řádků, uzavření vypouštěcí klapky. Jako výbavu na přání lze zvolit kontrolu průtoku osiva semenovody.
Často bývá poukazováno na nepřesné ukládání osiva u radličkových secích strojů, u stroje ULTIMA CS tomu tak není. Náš systém odstraňuje rostlinné zbytky ze seťového lůžka a umisťuje osivo na čistou půdu. Naopak u diskových secích stroju bývá často sláma zatahována na dno seťového lůžka a dochází ke kontaktu s osivem, především s řepkou. V suchém období pak leží osivo na slámě a neklíčí, sláma potřebuje pro svůj rozklad vodu a bere ho osivu. Rádi Vám poskytneme zkušenosti z referenčních podniku.

Technická data

 

 ULTIMA CS 300

Pracovní šířka: 3,00 m
Přepravní šířka: 3,00 m
Počet secích agregátů: 16
Rozteč řádků/Šířka řádků: 185/60 mm
Hmotnost stroje: 4.570 kg
Objem zásobníku osiva: 2.800 litrů
Nutná tahová síla: od 140 HP
 

 ULTIMA CS 400

Pracovní šířka: 4,00 m
Přepravní šířka: 3,00 m
Počet secích agregátů: 22
Rozteč řádků/Šířka řádků: 185/60 mm
Hmotnost stroje: 5.720 kg
Objem zásobníku osiva: 2.800 litrů
Nutná tahová síla: od 160 Hp
 

 ULTIMA CS 600

Pracovní šířka: 6,00 m
Přepravní šířka: 3,00 m
Počet secích agregátů: 32
Rozteč řádků/Šířka řádků: 185/60 mm
Hmotnost stroje: 9.000 kg
Objem zásobníku osiva: 3.330 litrů
Nutná tahová síla: od 220 Hp
 

 ULTIMA CS 800

Pracovní šířka: 8,00 m
Přepravní šířka: 3,00 m
Počet secích agregátů: 44
Rozteč řádků/Šířka řádků: 185/60 mm
Hmotnost stroje:
Objem zásobníku osiva:
Nutná tahová síla: od 275 Hp
 
Typ radliček: Schmalschare 60 mm
Pěchovací válec: STS-Walze 530 mm
Zavlačovač: 13 mm
 

Máte zájem o Secí stroje Köckerling ULTIMA CS?

Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.

Nebo
Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

CHCI NABÍDKU

Prosíme o vyplnění následujících informací, abychom Vám poslali nabídku, dle Vašeho přání.