Sběrač kamenů ELHO SCORPIO 550 SF

  • Pracovní záběr: 5,5 m
  • Hmotnost: 8000 kg
  • Velikost sbíraných kamenů: 30–400 mm
  • Překládací výška dopravníku: 2,7 m

Moderní sběrač kamenů s pracovním záběrem 5,5 m, určený ke sběru kamenů o průměru 30-400 mm. S patentovaným hydraulickým pohonem všech rotorů s možností snadné reverzace. Důmyslný prosévací rošt s výměnnými pruty, odolný proti ucpávání. Automatická regulace hloubky a jištění proti přetížení. Robustní konstrukce stroje s tandemovou nápravou a vzduchovými brzdami v základním vybavení.

Nyní je sběrač kamenů SCORPIO 550 SF vybavený bočním překládacím dopravníkem. Přední část zůstala zachována stejná jako u stroje se zásobníkem. Pracovní šířka 5,5 m zůstala také zachována. Zadní část je však vybavena dopravníkem, který umožňuje překládání posbíraných kamenů na vedle jedoucí návěs. Nový model SCORPIO 550 SF může být vybaven dmychadlem v zadní části, nad dopravníkem, které odděluje kameny od zeminy a zbytků rostlin.

„Stroj byl vyvinut především pro potřeby velkých zákazníků, kteří požadují velký denní výkon bez zastávek na vysýpání, případně požadují přímý odvoz z pole na skládku kamení.“ Říká CEO ELHO, pan Michael Johansson.

Efektivní sběr kamenů, dobře fungující prosévání, velký pracovní záběr a celková odolnost stroje byly hlavními požadavky při vývoji sběrače kamenů Scorpio. Stroj je vybaven hydraulickým pohonem a tento patentovaný hydraulický systém směřuje sílu tam, kde je po ní největší poptávka. Sběrací rotor a jeho prsty se neporouchají ani v případě, kdy dojde k jejich totálnímu zablokování. Tuto situaci lze snadno vyřešit reverzním chodem rotoru a obsluha stroje přitom nemusí vystoupit z traktoru. Pružné uložení velkých a odolných podávacích prstů rotoru umožňuje jejich vychýlení všemi směry. Každý ocelový prut prosévacího roštu je opotřebitelný výměnný díl a použitím různě silných ocelových prutů lze docílit změnu velikosti prosévací mezery (30-35-40 mm). Pruty roštu jsou pružné a houževnaté a jsou uloženy v různých výškách, aby nedocházelo k zaklínění kamenů.

Široké prsty bočních shrnovacích rotorů jsou vyrobeny z oceli Hardox a jsou pevně přivařeny k trubce rotoru. Ložiska rotoru jsou vestavěna v ocelové trubce, což jim zaručuje vysokou odolnost a dobrou ochranu. V případě ucpání lze také otáčky shrnovacích rotorů snadno reverzovat a tím blokaci odstranit. Shrnovací rotory jsou namontovány daleko od rámu, aby nedocházelo k zaklínění kamenů mezi rotorem a rámem

Scorpio má robustní ocelový rám, teleskopické hydraulické oje jistící stroj proti přetížení, široké shrnovací rotory, velká tandemová kola, a všechny funkce na stroji jsou poháněny hydraulicky. Žádné řemeny nebo řetězy, které je potřeba měnit! ELHO Scorpio má automatické udržování nastavené hloubky. Stroj aktivně sleduje povrch země. Nastavení pracovní hloubky má dvě přednastavení, která mohou být manuálně změněna příkazy řidiče. Díky automatickému udržování pracovní hloubky nemusí řidič neustále sledovat, jak hluboko stroj pracuje – to hodně usnadňuje jeho práci na velmi nerovných pozemcích nebo při špatné viditelnosti.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Pracovní záběr: 5,5 m
Přepravní rozměry (D x Š x V): 8,4 × 3,0 × 3,0 m
Hmotnost:   9500 kg
Velikost sbíraných kamenů*: 25–400 mm
Překládací výška dopravníku: 2,7 m
Počet zubů vkládacího rotoru / zvedací síla: 16 ks / 400 kg
Pracovní hloubka:  0–7 cm
Pracovní rychlost:  1–7 km/h
Potřebný výkon traktoru:  120 kW
Doporučený min. výkon hydr. čerpadla:  160 l/min
Potřebná dodávka oleje: 120 l/min
Zapojení tažného oje za traktor oko: 50 mm, K 80
Potřebné hydraulické okruhy traktoru: 1× DČ, 1× JČ, VZ
Tandemová náprava s pneumatikami: 560/60 R22.5
Opěrná kola shrabovacích rotorů: 26×12.00-12
* V závislosti na tvaru kamenů

Máte zájem o Sběrač kamenů ELHO SCORPIO 550 SF?

Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.

Nebo
Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

CHCI NABÍDKU

Prosíme o vyplnění následujících informací, abychom Vám poslali nabídku, dle Vašeho přání.