Spokojenost na šumavských svazích

Hartmanice na Šumavě

Hartmanice na Šumavě využívají pro údržbu zelených ploch od jara 2017 žací traktor s výškovým výsypem Kioti WD1260. Starosta města Pavel Valdman prozrazuje, jak jsou s ním spokojeni.

Jaké byly požadavky a nároky při výběru stroje?
Chtěli jsme výkonný žací stroj s vysokovýklopným košem, robustní konstrukce a s ekonomickým provozem. Požadovali jsme nenáročnost a pohodlí pro obsluhu a možnost sekání na šumavských svazích a to i přerostlé
a mokré trávy.

Splnil dodaný stroj očekávání?
Všechny tyto požadavky byly splněny. Traktor Kioti WD1260 je přesně to, co jsme si pro naši práci  ředstavovali. Je to stroj, který i při plném nasazení splňuje naše představy a potřeby. Jeho jednoduchá obsluha a spolehlivost při plném nasazení při sezonních pracích je přesně to, co jsme chtěli. Trávu zpracováváme v místní kompostárně.

Čím vás Kioti nejvíc překvapil?
Jedná se o velký, těžký a robustní stroj, s malou spotřebou nafty (cca 2l/Mth), dostatečně silným motorem (26 koní) s vysokou pojezdovou rychlostí při sečení a neuvěřitelnou svahovou dostupností. Neméně důležité je pohodlí za volantem. Díky hydrostatické převodovce se směr jízdy ovládá dvěma samostatnými pedály. Velice příjemný je posilovač řízení.