Sečení? Radost i pro starostu

Obec Bedihošť

Bedihošť se nachází pět kilometrů od Prostějova a jen tři kilometry od servisního střediska P&L Hrubčice. I to byl důvod, proč starosta obce Jiří Zips oslovil naši firmu se žádostí o pomoc při pořízení nového žacího traktoru.

S panem starostou jsme podrobně probrali, co od žacího traktoru očekávají, jaké a jak velké plochy chtějí sekat. Jako na každé vesnici se od žacího traktoru očekává, že se bude umět postarat o celou obec, zvládne kvalitně připravit hřiště fotbalistům či hasičům na závody. Samozřejmostí je, že to bude rychle a odpadne potřeba posekanou trávu ručně nakládat na vlečku. Zadání jsme měli a už bylo jen na nás vybrat vhodný model.

Tím se stal náš žací traktor Kioti WD1260 s vysokovýklopem. Při předání byl pan starosta prvním, kdo si stroj chtěl vyzkoušet, a byl mile překvapen jeho rychlostí sečení a kvalitou provedené práce. Za pár týdnů jsme se s panem starostou a obsluhou žacího traktoru setkali na výstavě Demo-Green a nás i návštěvníky na našem stánku zajímalo, jak jsou se žacím traktorem spokojeni – vyslechli jsme samá slova chvály.

Díky nové technice se výrazně snížila spotřeba pohonných hmot, naopak rychlost i kvalita sečení se zvýšila a odpadlo úmorné ruční nakládání trávy na vlečku. A když si chce pan starosta od náročné práce na úřadu odpočinout, rád zasedne za volant a osobně připraví fotbalistům pažit na zápas. Jsme rádi, že námi dodávaná technika Kioti opět ukázala, že stojí zato do ní vložit důvěru a odměnou zákazníkovi bude kvalitní stroj, který mu bude dlouhá léta dobře sloužit. Důkazem toho může být i to, že v obci Bedihošť zvažují pořízení dalšího traktoru Kioti.