Kioti-RX7330PC-Kubin

Kojot z Velichova dostane nejspíš parťáky

RX7330

V obci Velichov na Karlovarsku hospodaří podnikatel Tomáš Kubín. „Živíme se lesnickou a zemědělskou činností. Před pár lety jsme kvůli našim koním koupili menší farmu a už to jelo,“ směje se Kubín, jenž postupně rozvíjí rodinnou farmu. „Přibyli koně, krávy, prasata, ovce a bez traktoru už to nešlo,“ doplňuje.

Tomáš Kubín

Traktor-Kioti-RX7330-v-obci-Rudikov-(1)

KIOTI ocení i obecní rozpočet

RX7330PC

Obec Rudíkov v okrese Třebíč využívá od firmy P&L KIOTI RX7330PC s čelním nakladačem, překopávač kompostu, štěpkovač dřevní hmoty, rozmetadlo Hilltip a sekací traktůrek, který v zimě slouží i pro prohrnování chodníků. Co o nich říká Zdeněk Souček, starosta Rudíkova?

Zdeněk Souček, starosta obce

Kioti-RX-7330-PC-Prikopove-rameno-Marolin-M-430-AX

Dva pomocníci pro rozmanitou škálu činností

RX7330

Rozsah činností, které společnost Technické služby Kutná Hora zajišťuje nejen pro město, ale i zákazníky z řad občanů, firem a organizací, je široký a klade vysoké nároky na zaměstnance i na technický park. Ten je proto důležité pravidelně obměňovat a doplňovat. Na sklonku roku 2016 do něj přibyly hned dva traktory Kioti s příslušnými adaptéry umožňujícími celoroční využití strojů.

Ing. Jan Jäger, jednatel technických služeb Kutná Hora

Kioti-RX6020-celni-nakladac-obec-Lopenik

Traktor si poradí i v kopcovitém lesním terénu

RX6020

Ve Zlínském kraji v oblasti Bílých Karpat se nachází kopaničářská obec Lopeník. Obec s 220 stálými obyvateli a rozlohou katastru 12,5 km2 vlastní 74 hektarů lesů a o ty je třeba se řádně postarat. Od letošního jara jsou v tomto směru v Lopeníku soběstační. Velkou zásluhu na tom má nový traktor Kioti RX 6020 v lesní úpravě a s příslušnou výbavou.

Roman Paleček

Kioti-RX7320-Rudikov

Traktor pracuje se štěpkovačem, překopávačem i čelním nakladačem

RX7320

V okrese Třebíč se nachází obec Rudíkov se svými více než sedmi sty obyvateli. Také v této obci museli před časem přistoupit k řešení zpracování a dalšího využití bioodpadu. V březnu 2015 proto požádala obec o dotaci na technologické vybavení nové kompostárny. Žádost byla kladně vyhodnocena a SFŽP poskytl 90% dotaci na potřebnou techniku. Důležitou součástí nové technologické linky byl mimo jiné traktor Kioti RX7320, který stejně jako ostatní zařízení dodala do Rudíkova společnost P & L, která má svoje prodejní a servisní středisko v nedalekém Velkém Meziříčí.

Roman Paleček