Kioti-NX50-Velesovice

O nákupu rozhodla potřeba soběstačnosti při zimní údržbě

NX5010HST

V okrese Vyškov se nachází obec Velešovice se svými téměř 1300 obyvateli a katastrální výměrou 6,5 km2 zahrnující mimo jiné osm kilometrů místních komunikací a chodníků i síť polních cest. Právě zimní údržba místních komunikací byla základním impulzem k pořízení nového traktoru Kioti NX5010 HST s čelní sněhovou radlicí a válečkovým sypačem.

Roman Paleček

Kioti-EX50HST-se-snehovou-frezou-(1)

Výkon i komfort traktoru se líbí

EX50HST

Vypravili jsme se na úpatí Lužických hor do Heřmanic v Podještědí, kde sbírají první zkušenosti s provozem traktoru Kioti EX50 HST v centrálním prodejním skladě společnosti Kobryn. Ta dodává především materiály pro suchou stavbu, nicméně provozuje i další spektrum činností a při jedné z nich nachází uplatnění i zmiňovaný traktor.

Roman Paleček

EX50-ilustrativni

Kompostárna zkvalitní nakládání s odpady v obci

EX50HST

V roce 2011 byl v obci Nový Malín nedaleko Šumperka realizován projekt komunitní kompostárny. Její provoz včetně nové technologické linky byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životního prostředí. Potřebnou techniku dodala na základě výběrového řízení do Nového Malína společnost P & L.

Roman Paleček