„Klíčožrout“ vítězí v bitvě s trávou

Zdeněk Galuška je známý podnikatel z Vysočiny. Věnuje se stavebnictví i dalším odvětvím, a tak jako většina manažerů si váží svého vlastního času. Jednou z činností, kterými se zabývá, je i pronajímání nemovitostí. „Když jsem sečetl, kolik hodin ročně trávíme se synem a přítelkyní Simonou sečením a sběrem trávy kolem našeho domu i pronajímaných nemovitostí, byl jsem v šoku,“ vypráví.

„Začal jsem hledat řešení, přičemž požadavky byly jasné. Vysoce výkonný profesionální stroj s dieselovým motorem, širokým pracovním záběrem minimálně 150 cm, který si poradí s nízkou trávou za sucha i s vyšší za mokra,“ líčí Galuška. Dnes je již spokojeným majitelem subkompaktního mulčovacího speciálu s označením Kioti CS2610, vybaveného mezinápravovou  sekačkou  SM2410 s originální mulčovací vložkou.
„Měl jsem představu, že trávu musím sbírat a odvážet, jenže kam s ní? Dnes již nelze ji někam jen tak  vysypat... Tedy bioplynka, další starosti, čas a peníze za likvidaci,“ počítá podnikatel z Vysočiny.
Nakonec ho zaujalo právě řešení s častějším intenzivním mulčováním trávy. Tráva je tedy rozmělněna tak, že je téměř „neviditelná“, a zároveň tím trávník vyživuje, udržuje zde lepší vláhové poměry drnu. Trávník tudíž méně vysychá a pohledově lahodí oku.
„Po dvou letech provozu můžu říct, že mě opět začal ,boj s trávou‘ bavit, protože vítězíme,“ mne si ruce Galuška.„Doporučené řešení od prodejce opravdu funguje, a mám tak dostatek času se věnovat svým dalším koníčkům,“ libuje si. Za jediný nedostatek oproti pestrému výčtu kladů považuje umístění skříňky zapalování. „Dost často se mi stane, že při práci kolenem ohnu a následně ulomím klíč zapalování, nicméně asi bude i trochu chyba ve mně,“ uznává Galuška.
„Podle prodejce ND Kioti u firmy P&L na centrále ve Velkém Meziříčí jsem jednoznačně největším ,klíčožroutem‘ ze všech více než 650 spokojených majitelů traktorů Kioti v Česku i na Slovensku,“ směje se.