TS-Ostrava-Jih

KIOTI sbírá plusy i v Ostravě!

CK2810 CK4010

Technické služby Ostrava Jih, p.o. byly založeny na podzim roku 2015. Mezi hlavní činnosti příspěvkové organizace patří údržba zeleně, údržba a čištění komunikací v městském obvodu Ostrava-Jih, který je nejrozsáhlejším městským obvodem moravskoslezské metropole.

Jaroslav Plaček, ředitel

Traktor-Kioti-CK3310-HST-Obec-Mala-Losenice-s-michackou

Malé Losenici nedají na KIOTI dopustit

CK3310

V Malé Losenici, obci na Vysočině s 270 obyvateli, využívají stroje od společnosti P&L od konce roku 2018. A nemohou si je vynachválit. „Nejprve jsme si pořídili traktor KIOTI CK3310 včetně rozmetadla ROKI 250 a zametače KM-M 1250 H,“ říká Jaromír Jonák, starosta Malé Losenice.

Jaromír Jonák, starosta obce

SR

Práce? Zásadní zrychlení!

CK2810

Na stroje jihokorejské značky vsadili i v jedné vesničce s třemi stovkami obyvatel nedaleko Moravského Krumlova. Pomáhá jim tam traktor KIOTI CK2810 s vozíkem, mulčovačem, radlicí na sníh, sypačem a zametacím kartáčem.

starosta obce

Traktor-Kioti-CK2810Bartos-naradi-Liberec

Poradí si i s náročným terénem na Liberecku

CK2810

S libereckými technickými službami máme velmi dobré vztahy a komunální techniku, nářadí, náhradní díly a vybavení dílen jim dodáváme pravidelně řadu let, říká Martin Bartoš.

Martin Bartoš, jednatel firmy Bartoš nářadí

CK4010HC_09

Šelma ze Želče u Prostějova

CK4010

Občanům obce Želeč na Prostějovsku se už několik měsíců naskýtá nevídaná podívaná. V jejich vesnici se vyskytuje dravá šelma. Není to ovšem šelma v pravém slova smyslu, ale traktor jedná se o model: CK4010CH, který má ve znaku kojota a doplňte a je vybaven klimatizovanou kabinou.

Reference-Habetinek

Při precizní údržbě areálu pomáhají čtyři traktory stejné značky

CK2810 CK4010

Již čtyři traktory Kioti s příslušenstvím vhodným pro letní i zimní nasazení využívá při údržbě průmyslového areálu společnosti RONAL CR v Pardubicích firma Petra Habětínka. Traktory byly pořízeny postupně na základě příznivých zkušeností s tím prvním, který začal pomáhat před rokem při zimní údržbě ploch areálu.

Roman Paleček

Kioti-CK2810-zimni-set

Dva nové zimní sety a sypač navrch

CK2810

Především stavebními pracemi se zabývá firma ing. Josef Pitka – STAKO ze Žďáru nad Sázavou. Významnou a dlouhodobou částí její činnosti je také celoroční údržba komunikací ve městě. Zejména o této problematice a používané technice (včetně nových přírůstků) jsme s Josefem Pitkou hovořili.

Kioti-CK2810-vozik-VEZEKO

V oblasti Českomoravské vrchoviny přibývá kojotů

CK2810

Nespletli jsme se a nejde o příspěvek do přírodovědného časopisu. Stále jsme na stránkách Komunální techniky. Nicméně za tvrzením, že v oblasti vysočiny v posledních několika letech výrazně přibyli kojoti, si stojíme. Jihokorejské traktory Kioti s kojotem ve znaku se staly v obecních a městských technických službách velice populárními a oblíbenými pomocníky a pracuje jich tu již na sedm desítek. Jejich noví uživatelé přibyli letos mimo jiné v obci Polnička a nedalekém městě Svratka.

Roman Paleček

Kioti-CK2810-ve-viniciJPG

CK2810 pracuje spolehlivě ve vinici

CK2810

V roce 95 jsem dostal v restituci po rodičích vinici a koupil jsem si na začátek malotraktor. Po několikati letech jsem se dostal s výměrou na hektar a začal jsem pěstovat pro tuto oblast odrudy tipické (Rynský ryzlink , Vlašský ryzlink , Palava , Veltlín zelený a z červených odrud Moravia. Po novém traktoru jsem se začal ohlížel v roce 2014, kdy mi známý řekl o traktoru Kioti. Začal jsem se o tento traktor zajímat, protože jsem limitován rozměrem 150cm, když se vinice vysazovali na obdělávání koňem. Až po roku hledaní u konkurence, která mi nedokázala nabídnout větší obsah motoru, jsem se rozhodl pro traktor Kioti 2810. Zatím jsem s ním velmi spokojený a traktor si s veškerým nářádím (plečka , postříkovač mulčovač , rotavátor) hravě poradí.

Josef Směřička