VYVÁŽECÍ TRAKTOR SAMPO FR28

Při vývoji a výrobě Sampo Rosenlew FR28 reagovala továrna na požadavky zákazníků a lesníků využívajících především probírkové harvestory HR46. Stroj byl navržen tak, aby byl ideální pro vyvážení dříví v probírkách v součinosti s HR46. Silná a robustní konstrukce spolu s jeřáby Mesera a Kesla se hravě zvládnou i porosty starších 100 let.

Vyvážecí traktor FR28 díky svému nízkému těžišti, rovnoměrnému zatížení středu i naprav při různých délkách a šířkách klece představuje ideální stroj pro dopravu dřeva na odvozní místo. FR28 je konstruován na nosnost 10 tun při ložné ploše 4 m2, délce klece až 5000 mm a šířce 2700 mm. Díky úhlu zatáčení 45° se Sampo FR28 dostane efektivně a bezpečně z každého porostu bez poškození stromů. Rychlost 25 km/h zaručuje efektivní přesuny a dobrou ekonomiku při práci. I pro tento lesní stroj byla dodržena filosofie typická pro Sampo Rosenlew, která zaručuje jednoduchost stroje a jednoduchou údržbu. 

Sampo Rosenlew reagovalo na požadavky zákazníků tím, že navrhlo a vyrobilo vyvážecí traktor nové generace FR28. Je to ideální stroj pro vyvážení dříví v probírkách, kde jsou stroje sampo Rosenlew jako doma. Tento až vyvážecí traktor s nosností až 10 t, je určen pro doplnění našich výkonných harvestorů. Díky svému nízkému těžišti, rovnoměrnému zatížení a velkému úhlu řízení, je F28 hbitý stroj pro efektivní dopravu dřeva od pařezu na odvozní místo.

Podvozek

FR28 vyvážecí traktor se používá hlavně u mladých lesních porostů, kde je hustota stromů vysoká. To vyžaduje, aby zpracovatel volil vhodné velikosti strojů, ale zároveň dosáhl maximálního efektu v produktivitě práce. Malé rozměry jsou spojeny s optimalizovanou hmotností rozdělenou mezi přední a zadní nápravu. Spolu s kloubovým řízením a úhlem zatáčení 45 stupňů vede k výborné manévrovatelnosti stroje.

Dno je dokonce ploché i pod motorem. Šířka se pohybuje podle přání zákazníka od 2200- 2720 mm (kola 500-710 / 40-22,5). V extrémních případech je možné použít i šířku pneumatik 900 mm. Ložná délka se může měnit mezi 3,8 a 4,4 m.

Pohon a převodovka

FR28 vyvážecí traktor je vybaven hydrostaticky-mechanickou převodovkou. Pohon čerpadla je tvořen mechanickou převodovkou. Přídavné nápravy pak rozdělí trakční síly na přední a zadní část podvozku. Trakci lze přesně rozdělit mezi přední a zadní části, stejně jako mezi levou a pravou stranu každé nápravy. Nápravy NAF zaručují kontinuální, celkem 13 t tažnou sílu.
img_4467_400x267.jpg

Kabina

I v tom to případě je jako všechny stroje Sampo Rosenlew opatřen velmi prostornou kabinou. Je také velice tichá a tak pomáhá obsluze pracovat efektivně. Splňuje oficiální bezpečnostní normy a je speciálně navržena pro použití v hustém lesním porostu bez poškození stojících stromů. Unikátní viditelnost také pomáhá v lepší orientaci při práci a samotné jízdě.

Kabina nabízí mnoho detailů, které usnadňují obsluze pracovat a cítit se pohodlněji. Otevírání kapoty motoru je elektromotorem, sedadlo operátora je možné nastavit ve více polohách, operační systém se všemi modifikacemi umožňuje propojení s harvestorem nebo využití GPS. Všechny tyto doplňky pomáhají efektivně pracovat i při dlouhých pracovních směnách.
http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/tuotteet/metsakoneet/pressikuvat2014/fr28/img_4353_400x267.jpg

Ergonomie

V prostorné kabině byla věnována zvláštní pozornost dobré viditelnosti. Spodní část jeřábu je velmi úzká a tak umožňuje maximální pohled na oba nakládací směry. Okna jsou umístěny tak, že jsou velmi dobře vidět kola.

Díky nízkých otáčkám motoru, chytrému hydraulickému systému a vysoce kvalitní zvukové izolaci, je kabina úžasně tichá a pohodlná. Je vybavena několika detaily, aby měli operátoři práci jednodušší a příjemnější: chlazený box pro sendvič jako příklad.
http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/tuotteet/metsakoneet/pressikuvat2014/fr28/img_6043_400x267.jpg

 

Jeřáb

FR28 vyvážecí traktor má speciálně vyvinutý jeřáb pro práci do probírkových porostů s dosahem 10m. Nízká konstrukce jeřábu zlepšuje bočnímu stabilitu a viditelnost. Jeřáb může být vybaven váhou, a to nejen k řízení nakládky, ale také aby se zabránilo škodlivému přetížení.
http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/tuotteet/metsakoneet/pressikuvat2014/fr28/img_5899_400x267.jpg

Ložná plocha

Dřevo z probírek je většinou relativně krátké, proto je velmi důležité jeho efektivní uložení na ložnou plochu vyvážecího traktoru a tím dosáhnout maximální efektivnosti při jeho přibližování na odvozní místo. Z toho důvodu má budoucí majitel stroje možnost objednat délku ložné plochy mezi 3,8 a 4,4 m.Čelo v přední části nákladového prostoru je hydraulicky nastavitelné.
http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/tuotteet/metsakoneet/pressikuvat2014/fr28/img_5073_400x267.jpg

Servis

Sampo Rosenlew vždy klade při výrobě svých strojů velký důraz na ekologii a ochranu přírody. Jako praktický důkaz najdete například vakuového čerpadla v hydraulickém systému. Zabraňuje úniků ropných látek v průběhu opravy zařízení a v souvislosti s poškozenými hadicemi nebo jinými částmi hydraulického systému. Operátor vyvážecího traktoru může zapnout čerpadlo s klíčem v zapalování okamžitě, pokud je netěsnost. Žádný olej tak není zbytečně rozlitý v přírodě.
Hydraulický olej procházející přes plnicí čerpadlo zachycuje všechny nečistoty mimo systém. V hydraulickém systému je olej čerpán přes zpětný filtr. I to značně pomáhá udržet systém čistý. http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/tuotteet/metsakoneet/pressikuvat2014/hr46-fr28/img_4715_400x267.jpg

Motor

Jako zdroj energie jsme použili motor s emisní normou Euro 4. Jednotka 49 AWF common rail diesel je vyrobená Finskou společností AGCO Power se 70. letou tradicí. Minimální spotřeba paliva spolu s dlouhými intervaly údržby zaručuje, že tento nízkoemisní motor je velice ekonomický. Poskytuje 124 kW výkonu a 700 Nm točivého momentu.

engine

Máte zájem o VYVÁŽECÍ TRAKTOR SAMPO FR28 ?

Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

Zanechte nám na Vás kontakt a my se Vám ozveme.

Nebo
Váš kontakt byl úspěšně odeslánVáš kontakt byl úspěšně odeslán

CHCI NABÍDKU

Prosíme o vyplnění následujících informací, abychom Vám poslali nabídku, dle Vašeho přání.