Zpět na pal.cz
+420 577 113 980
Podpora

Köckerling Trio

Kompaktní kypřič k plošnému a hlubokému zpracování půdy s radličkami umístěnými na ve třech řadách.

Stabilní, pružinami odpružené jištění radliček proti kamenům, zajišťuje jejich dlouhou životnost a univerzální použití. Vysoké zpětné utužení se dosahuje STS válci o průměru 530 mm. Optimální rozvrstvení slámy na povrchu zajišťují odpružené zavlačovače umístěné na konci rámu stroje. STS – kroužkové utužovací válce (soil to soil) doporučujeme všude tam, kde je kladen velký požadavek na zpětné rovnoměrné utužení. „U“ profil kroužku se po krátké době práce zaplní vlhkou zeminou. Působení půdy na půdu zaručuje dobré výsledky utužení a drobení, dále válce pracují s rovnoměrným požadavkem na tah. Trnové čističe vzadu na válcích udržují rovnoměrnou výšku  zeminy na vlastním kroužku.

Stabilní „U“ profil kroužků je odolný při práci v kamenitých podmínkách. Mezi jednotlivé kroužky STS válce se montují splazy, které udržují STS válec čistý, válec se nezalepuje vlhkou půdou. Tyto splazy mají další význam. Lehce rovnají, utužují a drobí zkypřenou půdu před STS válcem. Úplně na konci splazů jsou montovány výměnné opotřebitelné díly.

Podmítač Trio udržuje nastavenou pracovní hloubku pomocí STS utužovacích válců. Vlastní hloubka zpracování půdy se nastavuje na podélných ramenech nastavitelnými čepy v otvorech. V praxi to znamená zpracování od 5 do 25 cm hloubky. Vlastním zahlubováním se přenáší část váhy stroje na STS válec, tím dochází k lepšímu drobení a utužení půdy. Podmítač tak pracuje velmi klidně, bez rázů a otřesů, lépe je taktéž udržována nastavená pracovní hloubka.

Pro optimální rozprostření mulče na povrchu půdy se starají jednořadé zavlačovače. Jsou nastavitelné na různý přítlak. Pokud potřebujete velký agresivní přítlak pro práci s rostlinnými zbytky nebo jen lehký přítlak na půdách bez mulče, vše lze jednoduše nastavit pomocí přítlačných pružin. Zavlačovače vytvářejí optimální konečný stav.

Optimální rozvrstvení slámy. Při práci podmítače v podmínkách setí do mulče nebo přímého setí se klade důraz na kvalitní zpracování strniště. Na povrchu půdy zůstává větší množství rostlinných zbytků z předplodiny nebo z meziplodiny, ve zpracovávané vrstvě půdy pak musí docházet k rovnoměrnému promíchání rostlinných zbytků a půdy, to má následný vliv na dobré založení porostů a rovnoměrné vzcházení plodin. V porovnání se stávajícími třířadými se podmítač Trio vyznačuje jako stroj s velmi jemnou strukturou a tím optimální možností setí do mulče.

Modely

Pracovní záběr 3,00 m 4,00 m
Transportní šířka 3,00 m 3,00 m
Počet slupic 10 13
Boční vzdálenost slupic 30 cm 30 cm
Příkon 74 kw/100 k 103 kw/140 k
Váha 1600 kg 2140 kg
Délka 4,00 m 4,00 m
Výška rámu 85 cm 85 cm
Vzdálenost řad 80 cm 80 cm
Použitý materiál rámu 100 x 100 x 8 mm 100 x 100 x 8 mm
Radličky standardní Radličky 310 mm křídlovými radličkami nebo dláta 100 až 60 mm pro hluboké kypření
Radličky speciální TOPMIX radličky se středním 100 mm
širokým krycím plechem pro intenzivní míchání, celková šířka 310 mm
Nivelátory Odpružené výškově nastavitelné s bočními výsuvnými nivelátory pro urovnání hraničního hrůbku
Válce STS válce o průměru 530 mm se splazy a čistícími trny

Fotogalerie

Související

Köckerling Allrounder - classic

Příprava secího lože po pluhu, jednorázové zkypření, a tím provzdušnění půdy na jaře, pro cukrovku, pro jednorázové nasazení v namrzlé půdě (dozrávání půdy mrazem) a pro zapravení kejdy a chlévské mrvy.
Pracovní záběr : 3,00–6,00 m
Zobrazit více parametrů

Köckerling Allrounder 600 / 750 - profiline -

Příprava seťového lože po pluhu, jednorázové zkypření, a tím provzdušnění půdy. Je vhodný pro rychlejší proschnutí ploch nebo pro cukrovku, pro jednorázové použití v namrzlé půdě (dozrávání půdy mrazem) a pro zapravení kejdy a chlévské mrvy.
Pracovní záběr : 6,00–7,50 m
Zobrazit více parametrů

Köckerling Allrounder 900 / 1200 -profi line-

Příprava secího lože po pluhu, jednorázové zkypření, a tím provzdušnění půdy. Je vhodný pro rychlejší proschnutí ploch nebo pro cukrovku, pro jednorázové použití v namrzlé půdě (dozrávání půdy mrazem) a pro zapravení kejdy a chlévské mrvy.
Pracovní záběr : 9,00–12,00 m
Zobrazit více parametrů

Köckerling Quadro

Univerzální kypřič pro zpracování strniště a hlubokézákladní kypření
Pracovní záběr : 3,00–5,70 m
Zobrazit více parametrů

Köckerling Trio 400T / 500T

Podmítač pro mělké zpracování strniště a hluboké základní zkypření s integrovaným podvozkem
Pracovní záběr : 4,00–5,00 m
Zobrazit více parametrů

Köckerling Vario

Kypřič pro zpracování strniště.
Pracovní záběr : 3,00–7,50 m
Zobrazit více parametrů

Köckerling Vector

Kypřič vhodný pro mulčovací setí, mělké zpracování strniště, ale i hluboké základní kypření.
Pracovní záběr : 4,60 – 8,00 m
Potřebný výkon : 220 - 350 PS
Zobrazit více parametrů

Dealeři

Mapa
Seznam